PÕRANDATE HOOLDUS

NB! TEOSTAME PÕRANDAHOOLDUSTÖID KÕIKIDELE PUITPÕRANDATELE 

 

ÕLITATUD PÕRANDATE HOOLDUS

Aegajalt tuleb õlitatud pindade puhul teostada ka hooldusõlitust. Hooldusõlituse sagedus sõltub mitmetest teguritest - milline on põranda kasutuskoormus, kas põrandal käiakse sise - või välisjalanõudega, kuidas on õnnestunud põranda õlitus (kas on kasutatud poleerimismasinat või on õlitus teostatud käsitsi).

Suure kasutuskoormusega põrandatel (ühiskondlikud ruumid) tuleks teostada hooldusõlitust 3-4 korda aastas. Väiksema kasutuskoormusega põrandatel (eluruumid) 1-2 korda aastas. Erilist tähelepanu  ja hoolt nõuavad heleda toonõliga viimistletud põrandad. Hooldusõlituse vajadust saab hinnata eelkõige visuaalse vaatluse teel: kui nn käiguradade pinna toon erineb vähese kasutuskoormusega pinnast (näiteks lauaalune pind), on viimane aeg teostada hooldusõlitus. Kindlasti ei tohiks oodata ajani, kuni puit hakkab mustust külge võtma, siis enam tavapärase hooldusega ei pääse.

Kui teostada hooldusõlitust õigeaegselt, on võimalik seda teha ainult nn käiguradadel ning see päästab suuremast mööbli ümbertõstmisest. Väga oluline on, et igapäevasel puhastusel kasutatakse õlitatud põrandatele sobivaid puhastusvahendeid.

LAKITUD PÕRANDATE HOOLDUS

Lakiga kaetud pinnad on suure kulumiskindlusega ja vastupidavad. Vaatamata sellele tuleb neid põrandaid regulaarselt puhastada ja hooldada. Lakitud põrandate igapäevaseks hoolduseks tasub valida selleks sobilik puhastusvahend. Spetsiaalselt selleks ettenähtud vahenditel on hooldav toime. Synteko sarjast sobib lakitud põradale vahavaba Synteko Super Clean. Puhastusvahend jätab puhastatud laki pinnale õhukese siidmati, leelisevaba, mittelibiseva, antistaatilise hooldava kile. Kile suurendab põrandalaki kulumiskindlust ja hoiab põranda kaunina.

Parim võimalus pikendada lakikihi eluiga on seda aegajalt (sõltuvalt põranda kasutuskoormusest) värskendada. Lakitud põranda värskendamiseks ja hooldamiseks on spetsiaalsed vahendid, mis kaitsevad lakikihti ja annavad põrandale uue sära (Synteko Newshine).